Laivų veiklos analizės sistema

Didžiausiuose pasaulio Ro-Ro tipo laivuose veikia Baltic Amadeus sukurta programinė įranga

Situacija

Švedijos laivybos kompanijai, kontroliuojančiai jungtinį 145 krovininių laivų parką ir turinčiai daugiau nei 150 metų laivų eksploatavimo patirties, reikėjo naujo laivų eksploatavimo veiklos stebėsenai ir analizei skirto vieningo IT sprendimo. Jų turima sistema buvo grįsta MS Excel principu ir neatitiko reikiamo iš jūros į sausumą perduodamų duomenų konsolidavimo bei ataskaitų pateikimo poreikio, o taip pat neužtikrino nenutrūkstamos veiklos nepatikimo internetinio ryšio sąlygomis. Užsakovas negalėjo stebėti, analizuoti ir efektyvinti veiklos procesų.

shippersys-situation
shippersys-solution

Sprendimas

Baltic Amadeus pasiūlė Microsoft .NET pagrindu veikiantį sprendimą, sudarytą iš 3 (laivo, kranto ir duomenų perdavimo) modulių. Laivo modulyje renkama visa reikalinga informacija apie laivą (padėtį, greitį, kuro tipą ir sąnaudas bei kitus parametrus), papildoma meteorologiniais duomenimis. Ši kaupiama informacija priklauso nuo ekstremalių oro ir jūros sąlygų ir gali būti analizuojama įvairiais pjūviais. Kranto modulio dalis, įdiegta krante, užtikrina laivo duomenų vientisumą, papildo juos meteorologiniais ir kitais duomenimis. Analitinis (BI) modulis leidžia stebėti pasirinktus laivo ar laivyno efektyvumo indikatorius (KPI), lengvai analizuoti sukauptą informaciją įvairiais pjūviais ir būdais.

Sukurta vertė

Sprendimas unifikavo visus iš jūros į sausumą siunčiamus duomenis, supaprastino laivų operacijas, trumpinant jų keliones jūromis ir prastovas uostuose. Sistemos dėka tikimasi sumažinti iki 5% visų kuro sąnaudų kiekviename laive (tipinės laivo kuro sąnaudos kasdien sudaro apie 50.000 JAV dolerių) bei tokiu būdu prisidėti ir prie aplinkos taršos mažinimo.

Laive įdiegta sistema ženkliai palengvina laivo įgulos darbą bei leidžia kranto tarnyboms stebėti kiekvieną laivą ir operatyviai realiu laiku padidinti jo naudojimo efektyvumą, taip pat lyginti panašios konstrukcijos laivus taip užtikrinant optimalų jų darbą.

shippersys-added-value

Aptarkime naujas galimybes jums

Norite pasikonsultuoti ar turite papildomų klausimų? Susisiekite jums patogiu būdu jau šiandien.

Rezervuoti laiką

+370 5 2 780 400
info@ba.lt

    Kiti projektai

    Rytojus priklauso lyderiams. Siekiate jais būti? SUSISIEKITE >