Merginos raginamos rinktis perspektyvų ir įdomų darbą IT srityje

2014 04 24 · 2 minutės

Pirmoji Lietuvos informacinių technologijų (IT) kompanija UAB „Baltic Amadeus“ šiemet prisijungė prie Europos Komisijos jau keletą metų organizuojamo pasaulinio renginių ciklo „Girls in ICT“ (liet. merginos informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje) iniciatyvos ir surengė atvirų durų dieną IT ir kitus technologinius mokslus studijuojančioms merginoms. Šių renginių tikslas – sukurti pasaulinę aplinką, kuri skatintų, motyvuotų ir argumentuotų moksleivių ir technologinių mokslų studenčių studijų ir karjeros pasirinkimą bei savirealizaciją IT kompanijose.

Dalyvaudamos atvirų durų dienose Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentės susipažino su IT įmonės veiklos specifika, naudojamomis technologijomis, taikoma veiklos planavimo metodika, vykstančiais projektais. „Esame atviri visiems specialistams ir visiems veržliems kolegoms, nepriklausomai nuo jų religijos, politinių pažiūrų ar lyties. Taip pat esame prieš bet kokią darbuotojo diskriminaciją, todėl savo veikloje remiamės atsakingumo, sąžiningumo ir skaidrumo principais. Mūsų vyriškas kolektyvas itin skatino ir palaikė „Girls in ICT“ iniciatyvą, bei labai džiaugėsi atvirų durų dieną svečiuose sulaukęs informacines technologijas studijuojančių merginų“- teigia UAB „Baltic Amadeus“ marketingo vadovas Darius Dužinskas.

„Ne vienerius metus bendradarbiaudami su aukštosiomis mokyklomis ir dalyvaudami jų organizuojamuose renginiuose pastebime, kad merginų, kurios renkasi IT, telekomunikacijų ir technologinių sričių studijas, skaičius didėja. Prisijungdami prie pasaulinės „Girls in ICT“ iniciatyvos, skatiname merginas aktyviau rinktis technologines studijas, atveriančias milžiniškas perspektyvas ne tik žinių ir kūrybiškumo realizavimui, bet ir dinamiškam, bei tikrai nenuobodžiam darbui IT sektoriuje“- minėjo D. Dužinskas.

Šiais metais atliktas Europos Komisijos tyrimas parodė, kad informacinių technologijų ir telekomunikacijų sektoriuje moterų vadovių, lyginant su kitais verslo sektoriais, yra mažiausiai. IT srityje vadovaujančias pareigas užima tik 19 proc., tuo tarpu bendras vadovių skaičius siekia apie 50 proc moterų. Šį gana mažą rodiklį sąlygoja pastebimas didelis „darbuotojų moterų nutekėjimas“ į kitus verslo sektorius.

„Girls in ICT“ diena minima kiekvienų metų balandžio mėnesio ketvirtą ketvirtadienį visoje Europos Sąjungoje. Jos metu daugelyje IT bendrovių organizuojami renginiai, seminarai, atvirų durų dienos, skaitomos paskaitos universitetuose, organizuojami konkursai.