TARPTAUTINĮ „BALTIC AMADEUS“ VANDENSVYDŽIO TAURĖS TURNYRĄ LAIMĖJO LIETUVOS RINKTINĖ

2015 10 26 · 3 minutės

Spalio 25 dieną Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centre baigėsi keturias dienas trukęs jaunių iki 17 metų vandensvydžio turnyras „Baltic Amadeus taurė – 2015“, kurį laimėjo ir čempionų titulą susigrąžino Lietuvos jaunių rinktinė, treniruojama Nerijaus Papaurėlio.

Nuo 1995 m. organizuojamas turnyras šiais metais vyko jau XVII-ąjį kartą ir buvo didžiausias per visą savo istoriją. Jame dalyvavo net 8 skirtingų šalių atstovai: Suomijos, Moldovos, Lietuvos, Škotijos, Anglijos jaunių rinktinės ir Rygos, Lodzės bei Minsko komandos.

„Džiaugiamės, jog šiais metais pavyko suorganizuoti didžiausią „Baltic Amadeus taurės“ turnyrą jo istorijoje ir sulaukti tiek daug dalyvių iš kitų šalių. Žinoma, tenka apgailestauti, kad Vilniaus savivaldybė ir Lazdynų baseinas šiam renginiui neskyrė nei dėmesio, nei lėšų, todėl buvome priversti ieškoti alternatyvų ir renginį organizuoti arčiausiai Vilniaus esančiame Elektrėnų baseine. Nepaisant labai ribotų šios sporto šakos vystymo galimybių, komanda yra puikai pasirengusi ir demonstruoja pergalingus rezultatus“, – įspūdžiais po renginio dalijosi komandos treneris Nerijus Papaurėlis.

Jau pirmąją varžybų dieną Lietuvos jaunių rinktinė pademonstravo puikią sportinę formą ir užtikrintai 15:5 įveikė Škotijos rinktinę. Kitą dieną mūsų rinktinės laukė dvejos varžybos su Rygos ir Minsko komandomis. Po pirmųjų varžybų, svečiai iš Latvijos rezultatu 30:2 turėjo pripažinti lietuvių pranašumą, o antrosios varžybos su geriausiais vandensvydininkais iš Minsko, Gomelio ir Vitebsko lengvos pergalės nežadėjo, tačiau Lietuvos komanda, pademonstravusi puikų komandinį žaidimą, susitelkimą ir kovinę dvasią, rezultatu 12:9 įveikė varžovus. Šeštadienį vykusiame pusfinalyje fortūna vėl buvo mūsų pusėje – Anglijos rinktinę įveikėme 11:6. Antrąsias pusfinalio varžybas po labai atkaklios kovos laimėjo Minsko komanda, rezultatu 8:7 įveikusi Moldovos rinktinę. Finale Lietuvos jaunių rinktinė vėl susitiko su Minsko komanda. Iniciatyvą į savo rankas varžybų pradžioje paėmę lietuviai, jos nepaleido iki pabaigos ir, laimėję rezultatu 17:13, lipo ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Baltic Amadeus taurės turnyro čempionais tapo Lietuvos komanda. Tai įrodo, kad ilgametė mūsų įmonės parama, skirta šiai sporto šakai ir jaunų žmonių ugdymui yra tikslinga. Vertiname ir tai, kad jaunių komandos puoselėjamos vertybės sutampa su mūsiškėmis, bei visi vienodai suprantame, jog darni komanda, partnerystė ir veržlumas yra vieni pagrindinių faktorių, reikalingų pergalei pasiekti“, – Lietuvos jaunių rinktinės pergale džiaugėsi UAB Baltic Amadeus generalinis direktorius Andžej Šuškevič.