Lietuvos ir Danijos įmonių bendradarbiavimas padės kovoti su riaušėmis ir terorizmu

2015 05 11 · 2 minutės

Pasaulyje plintant smurto ir terorizmo protrūkiams, daugelis valstybių ieško būdų užkirsti kelią galimiems pavojams. UAB Baltic Amadeus, bendradarbiaudama su Danijos IT bendrove Magenta ApS, pristatys Norvegijos rinkai sukurtą išankstinio perspėjimo ir krizinių situacijų valdymo IT sistemą, skirtą apsaugoti Akershus apskrities švietimo įstaigas nuo galimų išpuolių. Preliminari sistemos sukūrimo vertė – 6.000.000 NOK arba apie 680.000 EUR.

Kiekvienas švietimo įstaigoje esantis asmuo, patekęs į ekstremalią situaciją, turės galimybę išsiųsti pavojaus signalą. Tuomet įsijungs sistema, kuri taps milžinišku mechanizmu, itin tiksliai fiksuojančiu kiekvieną gaunamą signalą, judesį, transliuojančiu vaizdo, garso ir žemėlapių informaciją, siunčiančiu įvairaus tipo įspėjimus kitoms pavojaus zonoje atsidūrusioms organizacijoms.

Šis sprendimas bus pritaikytas Android ir iOS išmaniosioms platformoms, visoms kompiuterių naršyklėms, turės integracines sąsajas su IP telefonais ir su švietimo įstaigose esančiomis garsinėmis informavimo sistemomis.
„Mes šiuo produktu, kaip ir bendradarbiavimu su Baltic Amadeus, labai patenkinti”, – teigė Magenta generalinis direktorius Morten Kjærsgaard. „Baltic Amadeus patirties ir kompetencijos lygis padarė mums didžiulį įspūdį. Kartu mes sukūrėme puikų sprendimą, kurį realizuosime Akershus apskrities švietimo įstaigose“.

„Tai dar vienas Baltic Amadeus sėkmingai sukurtas modernus sprendimas, kuriuo prisidėjome prie Norvegijos švietimo sektoriaus saugumo stiprinimo, o taip pat ir prie terorizmo prevencijos“,- kalbėjo Baltic Amadeus generalinis direktorius Andžej Šuškevič.

Iki projekto pabaigos, šis unikalus ir analogo pasaulyje neturintis sprendimas bus įdiegtas bei naudojamas 40-yje apskrities švietimo įstaigų.