Kaip suderinti programuotojo darbą su kelione po Aziją?
2019 08 07Statistika sako, jog dirbantieji nuotoliniu būdu ne tik yra 30-40% produktyvesni, bet ir patiria daug mažiau streso bei geba lengviau atrasti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Nors pliusų nemažai, tačiau priimti sprendimą pakeisti įprastą darbinę rutiną vis tiek būna sudėtinga, norisi sau atsakyti į ne vieną klausimą. Karolis, metus keliavo po pietryčių Aziją, tuo pat metu nuotoliniu būdu dirbdamas programuotoju, o metų kelionių sėkmingai grįžo į biurą Vilniuje. Apie Karolio patirtis, dilemas ir išmoktas pamokas su juo pasikalbėjo BA web&apps krypties vadovas Aurimas.
Visų pirma, tai kaip tavo galvoje gimė mintis vieneriems metams pasimatuoti klajoklio gyvenimo būdą?
Pirminė idėja buvo ne mano – jau nuo bakalauro studijų pradžios sužadėtinė turėjo svajonę – mums baigus studijas, išvykti pamatyti pasaulio. Iš pradžių, buvau pakankamai skeptiškas šiuo klausimu, nes turėjau kiek kitokį planą – norėjau, kuo anksčiau susikurti stabilų karjeros pamatą, o darbas užsienyje tuomet atrodė per didelis iššūkis. Visgi, bėgant laikui, karjera klostėsi neblogai ir iššūkis nebeatrodė toks didelis, pradėjome rimtai svarstyti ilgesnės kelionės galimybę. Kelionės tikslas buvo nemažas diskusijų objektas – labiau kultūriškai įprastas Vakarų pasaulis ar egzotiškesni Rytai. Galiausiai, pasirinkome pastarąjį variantą. Atmetę šalis, kurios turi problemų ne tik su internetu, bet ir su elektra, apsistojome ties pietryčių Azija – Malaizija, Tailandu, Vietnamu, Kambodža, Indonezija bei Singapūru. Dauguma šių šalių greta egzotiškos kultūros turi reikiamus patogumus išlepintam vakariečiui už prieinamą kainą.
Kaip sprendei dilemą, ką daryti su savo programuotojo darbo vieta BA?
Kai buvome tvirtai apsisprendę dėl kelionės, liko nuspręsti, iš kokių pajamų keliausim. Labiausiai tikėtina atrodė, kad laikinai karjerą tęsiu kaip laisvai samdomas programuotojas, su nedidele viltimi tikėdamasis, kad nuotolinis darbas vadovybei atrodys priimtinas variantas. Mano laimei, nieko per daug tokiu noru nenustebinau, ir man buvo uždegta žalia šviesa.
Kai pasiteisino lūkestis dirbti nuotoliniu būdu, ar liko kokių nors kitokių baimių bei dvejonių?
Didžiausia baimė, tikriausiai, buvo likti apgautam forumų, ir apsistoti mieste, kuris neturi pakankamai greito ir stabilaus interneto. Šiek tiek rūpestį kėlė tuose kraštuose plintančios ligos, kai kurios šalys turi pakankamai silpną sveikatos apsaugos sistemą.
Ar kuri nors iš tavo minėtų baimių pasiteisino?
Internetas buvo daugiau ar mažiau geras visose vietose, kuriose apsistojom, maliarija neapsikrėtėm – viskas vyko pagal geriausią planą.
Keliavai po skirtingas Azijos šalis pradedant egzotiškąja Kambodža ir baigiant moderniu Singapūru, ar visose aplankytose šalyse turėjai vienodai tinkamas sąlygas kokybiškai dirbti?
Daugumoje šalių dirbdavom iš namų. Kambodžoje kartas nuo karto dingdavo elektra, internetas buvo labai lėtas, tad dirbom bendradarbystės erdvėje, kuri turėjo elektros generatorių ir greitą internetą. Malaizijoje, taip pat dirbome bendradarbystės erdvėje.
Su kokiais didžiausiais darbiniais iššūkiais susidūrei?
Laiko zonų skirtumas tarp manęs ir kolegų šiek tiek apsunkindavo darbo procesą, aptarti iškilusias problemas yra paprasčiau sėdint tame pačiame kabinete. Didžiausias iššūkis buvo aplankyti kuo daugiau įdomybių per mėnesį ar kelis, turint tik laisvus savaitgalius.
Ar galėtum įvardyti, kokie yra darbo keliaujant privalumui?
Privalumų daug – Iš arti pamačiau daug skirtingų kultūrų, nuostabiai kitokią gamtą, kiekvieną dieną valgydavom vietinėse kavinėse, tad išragavom daug įdomaus ir labai skanaus maisto. Po darbų vakarais turėdavau daug laisvo laiko, tad jį skirdavau tobulėjimui profesinėje srityje – skaitydavau knygas, straipsnius, žiūrėdavau konferencijas.
Kodėl nusprendei sugrįžti būtent dabar?
Turėjom susidarę šalių, kurias norim aplankyti, sąrašą, o jose gyvenome tiek, kiek leido vizos. Neplanuotai įsiterpė tik Kambodža ir Singapūras. Be to, norėjom sugrįžti vasarą, kad iškart galėtumėm tęsti keliones Lietuvoje.
Dabar, kai jau keletą mėnesių esi Lietuvoje, matyt, jau gali įvardinti pamokas, kurias išmokai kartu dirbdamas ir keliaudamas?
Didžiausia pamoka laikau tai, kad išmokau daug prasmingiau ir įdomiau leisti laiką.
Ar dar kartą pakartotum šią avantiūrą?
Jei tik pasitaikytų galimybė, dar vienerius metus pakeliaučiau su mielu noru.
Karolio istorija įkvepia – suderinti kasdienes profesines pareigas ir atsakomybes bei keliones aplink pasaulį tikrai įmanoma. Žinoma, toks gyvenimo būdas pilnas iššūkių, tačiau tokia patirtis augina. Ta pati statistika sako, jog kiekvienais metais daugėja darbuotojų, kuriems galimybė dirbti nuotoliniu būdu, tampa vienu svarbiausių faktorių renkantis darbdavį. Taigi, tai tik įrodo, jog mes tampame vis atviresni pasauliui, o organizacijos savo žmonių poreikiams.
Naujausi įrašai
-
Viskas apie PLAIS: kas tai per sistema ir kuo ji naudinga finansų įstaigoms?
2024 09 09Sužinokite daugiau apie PLAIS sistemą, kokią vertę PLAIS kuria prie jos prisijungusioms finansų įstaigoms bei bendrai finansų sektoriui. Skaitykite daugiau!
Daugiau -
Baltic Amadeus pelnė AWS Advanced Tier Service partnerystę
2024 05 28Baltic Amadeus tapo Advanced Tier AWS paslaugų partneriu, teikiančiu debesijos sprendimus verslui Baltijos šalyse ir Šiaurės Europoje.
Daugiau -
Kodėl verta atnaujinti turimą ataskaitų teikimo sprendimą?
2024 04 24Sužinokite, kodėl yra verta atlikti bandomąjį projektą (angl. Proof of Concept, POC) prieš pasirenkant norimą duomenų sandėlio sprendimą.
Daugiau