„Baltic Amadeus“ pradeda bendradarbiavimą su „Talend“: padėsime organizacijoms suvaldyti duomenų chaosą
2021 06 03Vitalio Kavaliausko, “Baltic Amadeus” technologijų direktoriaus, komentaras.
Unikalius IT sprendimus kurianti įmonė „Baltic Amadeus“ pasirašė sutartį su duomenų valdymo produktų tiekėja, kompanija „Talend“ (NASDAQ: TLND). Šios pasaulyje lyderiaujančios įmonės produktai leidžia organizacijoms suvaldyti duomenų chaosą – užtikrina, kad įvairiose sistemose esantys duomenys yra tarpusavyje suderinami ir visapusiškai teisingi. „Talend“ taip pat padeda organizacijoms išspręsti dilemą – tvarkyti duomenis laikantis griežtų atitikties reikalavimų ir tuo pačiu suteikti reikiamą prieigą prie duomenų savo darbuotojams.
Duomenų valdymo lyderis jau Baltijos šalyse
„Partnerystė su „Talend“ yra strateginis mūsų įmonės žingsnis siekiant atnešti aukščiausio standarto sprendimus į Baltijos šalių rinkas. Šio tiekėjo lyderystę duomenų integravimo, valdymo srityje yra pripažinę pasauliniai verslo analitikos ekspertai: Gartner ir Forrester, o „Talend“ produktais naudojasi tokios kompanijos kaip Toyota, Siemens, HP, L’Oréal, Domino‘s. Dėl patrauklios ir lanksčios jo kainodaros tai yra ne tik galingas, tačiau ir daugeliui organizacijų prieinamas įrankis. Džiaugiamės, kad tapome šio produkto pirmaisiais atstovais Baltijos šalyse. Esame pasiruošę visapusiškai konsultuoti savo klientus naudojant „Talend“, diegti bei prižiūrėti sprendimus“ – sako Vitalis Kavaliauskas, „Baltic Amadeus“ technologijų direktorius.
JAV įkurta kompanija „Talend“ dar 2005 metais rinkai pasiūlė inovatyvius duomenų apdorojimo sprendimus ir tapo vienu pirmųjų startuolių naudojančių atvirą kodą. „Talend“ sukurta duomenų apdorojimo sistema „Talend Open Studio“ tapo pirmuoju komerciniu atviro kodo apdorojimo įrankiu. Inovatyvus kompanijos mąstymas ir gebėjimas adaptuotis prie naujausių tendencijų leido anksti įsijungti ir į Debesijos produktų kūrimą. „Talend“ akcijų vertė nuosekliai kyla nuo pat pandemijos pradžios ir šiuo metu yra aukščiausia per 2,5 metus, o kuriami sprendimai atliepia didžiausias rinkos aktualijas: sklandų duomenų valdymą ir saugumą.
Net 60 proc. organizacijų nepasitiki savo duomenimis
Organizacijos naudojasi „Talend“ produktais vedinos daugelio priežasčių: siekdamos įgyvendinti atitikties reikalavimus, kurti išskirtinę klientų patirtį, optimizuoti veiklą, pagerinti sprendimų priėmimą. Tačiau dažniausiai esminis tikslas yra pagreitinti skaitmeninę transformaciją ir maksimizuoti duomenų vertę.
Daugelis įmonių vadovų žino, kad tai įgyvendinti yra išties sudėtinga: organizacijos naudojamų sistemų ir duomenų kiekis jose nuolat auga, duomenys „išsibarstę“ po įvairias vietas: vieni – nuosavoje infrastruktūroje, kiti – viešose debesyse, o treti – pas programinės įrangos tiekėją. Tokia duomenų gausa ir šaltinių bei formatų įvairovė apsunkina gyvenimą ne tik IT atstovams, bet ir duomenų naudotojams. Net 60 proc. organizacijų teigia, kad nepasitiki savo turimais duomenimis, nes mano, kad duomenys yra būti nepilni, netikslūs ar pasenę. Būtent šias problemas ir padeda išspręsti „Talend“ produktai.
Pažangios ir plačios galimybės valdyti duomenis
Pasak. V. Kavaliausko, „Talend“ padeda suvaldyti duomenų chaosą suteikdama vieningą platformą visoms duomenų valdymo užduotims atlikti: duomenis surinkti, juos apdoroti, tvarkyti ir perduoti tolimesniam naudojimui, pavyzdžiui tradicinei verslo analitikai, duomenų mokslui ar realaus laiko integravimui į veiklos valdymo sistemas. „Tam, kad klientai būtų tikri dėl duomenų kokybės, o kartu ir dėl savo priimamų sprendimų, „Talend“ suteikia unikalią, mašininių mokymųsi pagrįstą, galimybę matyti duomenų patikimumo balą ir gauti patarimus, kaip tuos duomenis taisyti“, – sako V. Kavaliauskas.
Dar viena iš esminių „Talend“ stiprybių – galimybė valdyti duomenis neprisirišant nei prie konkrečios duomenų saugojimo vietos, nei prie konkrečios duomenų bazių valdymo sistemos, todėl organizacijos yra laisvos rinktis kur ir kaip laikyti savo duomenis – viešuose debesyse ar nuosavoje infrastruktūroje. Šios ir kitos „Talend“ savybės leidžia užtikrinti, kad organizacijos duomenys bus valdomi ne tik kokybiškai, bet ir efektyviai – taupant IT sąnaudas.
Papildomas dėmesys – saugumui
„Talend“ produktai padeda ne tik valdyti didelius duomenų srautus, susisteminti ir atnaujinti skirtingose sistemose esančius duomenis, tačiau ir užtikrinti šių duomenų saugų valdymą ir saugojimą. Pasak V. Kavaliausko, vienas iš „Talend“ sukurto įrankio privalumų – aiškus duomenų saugos protokolas: „Tai 16-os žingsnių sistema, kuri leidžia įmonėms sukurti nuoseklų duomenų valdymo procesą, kuriame labai svarbus yra pačios įmonės pasirengimas dirbti su jautriais klientų duomenimis“.
Įdiegus „Talend“, kartu atnaujinama ir įmonės duomenų valdymo politika, nes pirmasis žingsnis yra būtent duomenų tvarkymo politikos, standartų ir kontrolės principų nustatymas. Kiti penkiolika žingsnių – nuoseklus sisteminio požiūrio į duomenis kūrimas, duomenų taksonomijos sukūrimas, duomenų grandinės nustatymas, sistemų testavimas ir kiti veiksmai, kuriuos užbaigia kontrolės mechanizmai, garantuojantys, kad nustatytų taisyklių bus laikomasi. Taip sukuriama sistema, kuri yra ne tik efektyvi, bet ir aiški kiekvienam įmonės darbuotojui.
„Šiandien „Talend“ yra vienas iš rinkos lyderių, todėl džiaugiamės, kad jų produktus galime pristatyti Baltijos šalių rinkai. Iš savo pusės esame pasiruošę konsultuoti klientus dėl sisteminių sprendimų diegimo, nes tikime, kad „Talend“ įrankiai gali padėti verslui dirbti efektyviau, nes sistema sukurta taip, kad taupo laiko, žmogiškuosius ir finansinius resursus“, – sako „Baltic Amadeus“ technologijų direktorius.
Naujausi įrašai
-
Top 5 skaitmenizacijos tendencijos verslui
2022 04 05Šiame blogo įraše pristatome penkias skaitmenizacijos tendencijas, padėsiančias efektyviau valdyti procesus bei užtikrinti didesnį darbuotojų ir klientų pasitenkinimo lygį.
Daugiau -
Kibernetinių grėsmių augimas: kaip išlikti budriems?
2022 02 23Kibernetinių nusikaltėlių atakos nuolat tobulėja ir darosi vis sunkiau aptinkamos. Taip pat kibernetiniai išpuoliai virsta nauju metodu siekiant padaryti poveikį pasitelkiant informacines technologijas, o neretai žmogiškosios klaidos tampa pagrindine kibernetinių atakų priežastimi. Pastarosios grėsmės galima išvengti imantis kelių paprastų prevencinių veiksmų.
Daugiau -
9 patarimai įmonėms, nukentėjusioms nuo kibernetinių atakų
2022 02 03Tikėti viešai paplitusiu prasimanymu, kad žaibas netrenkia į tą pačią vietą du kartus yra klaidinga. Taip pat klaidinga mąstyti, kad kibernetiniai nusikaltėliai kėsinasi į tą pačią auką tik vieną kartą. Jei laikomasi nuomonės „kam laužtis vėl, jeigu jau kartą tai padarė ir sutvarkėme sistemos spragas?“, tai lieka tik laiko klausimas, kada vėl bus patirta kibernetinė ataka – sutrikdytas sistemų darbas, pavogti duomenys ar kt.
Daugiau