Aukšto įvertinimo sulaukusi mobilioji programėlė skirta Baltijos šalių skaitmeninių paslaugų bendrovei

Nuolat auganti skaitmenizacijos plėtra turi įtakos ir vartotojų pirkimo įpročiams – tarptautinės rinkodaros paslaugų bendrovės „Maplewave“ tyrimų duomenimis, 71% pirkėjų renkasi įsigyti įvairias prekes e. savitarnos platformų pagalba.  

Besikeičiantys vartotojų įpročiai paskatino savitarnos sprendimų paklausą įvairiuose sektoriuose, neabejotinai paliečiant telekomunikacijų rinką. Bendrovės pradėjo tobulinti savitarnos galimybes apjungiant kelis aptarnavimo kanalus, kaip interneto puslapiai, mobiliosios programėlės ir kiti įrenginiai, į vieną unikalią klientų patirtį.  

Tad džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su vienu didžiausių skaitmeninių paslaugų bendrovių Baltijos šalyse – „Bitė Group“ (toliau – „Bitė“) kuriant unikalią „Bitė“ mobiliąją programėlę, padedančią užtikrinti aukšto lygio savitarnos klientų aptarnavimo patirtį. Plačiau apie „Bitė“ mobiliosios programėlės kūrimo projektą skaitykite žemiau pateiktoje atvejo analizėje. 

bite_mobile_app

Situacija

Baltijos šalių skaitmeninių paslaugų bendrovė – „Bitė“ teikia integruotas mobiliojo, žiniasklaidos, fiksuoto plačiajuosčio ryšio ir mokamos televizijos paslaugas. „Bitė“ buvo įsteigta 2005 m. ir šiuo metu priklauso pasaulinei JAV investicijų bendrovei „Providence Equity Partners“. „Bitė“ vienija telekomunikacijų bendroves Lietuvoje („Bitė Lietuva“, „Mezon“) ir Latvijoje („Bite Latvija“, „Baltcom LV“), taip pat žiniasklaidos įmones visose Baltijos šalyse, įskaitant Estiją („TV3 Group“: „Home3“, „Go3 OTT“, „M-1“ ir kt.).    

„Bitė“ yra laikoma viena sparčiausiai augančių ir lyderiaujančių skaitmeninių paslaugų grupių Baltijos šalyse. Nors „Bitė“ paslaugos yra lengvai pasiekiamos per savitarnos platformą internete, atsižvelgdama į savo vartotojų poreikius bei rinkos tendencijas, bendrovė nusprendė sukurti ir pristatyti savo unikalią mobiliąją aplikaciją.  

Ieškodama technologinio partnerio, galinčio sukurti solidžiu funkcionalumu pasižyminčią mobiliąją programėlę, „Bitė“ pasirinko dirbti su „Baltic Amadeus“ bendrove, kuri anksčiau sėkmingai įgyvendino „Bitė“ IT projektus ir taip įrodė savo aukštą paslaugų kokybę ir specializuotas kompetencijas.  

Sprendimas

Pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti patogią mobiliąją programėlę, apjungiančią lanksčias savitarnos galimybes, pavyzdžiui, lengvą naudojimąsi programėle už ryšio zonos ribų; sklandų suasmenintų pasiūlymų ir pranešimų srautą; eSIM virtualios kortelės paslaugą, leidžiančią vartotojams akimirksniu pasiekti įvairias žiniasklaidos naujienas Lietuvoje ir Latvijoje ir kt.    

Projekto metu „Baltic Amadeus“ komanda suteikė architektūros, projekto valdymo, analizės, kūrimo, kokybės užtikrinimo ir įvairias techninio pobūdžio paslaugas. Įvardinti darbai leido užtikrinti, kad naujai sukurta mobilioji programėlė techniškai atitiktų „Bitė“ vartotojų poreikius ir leistų patogiai naudotis įvairiomis telekomunikacijų paslaugomis keliu paspaudimų pagalba.   

Naudodama skirtingas technologijas ir įrankius – skirtus pritaikyti mobiliąją programėlę Android (Kotlin, Dagger 2 Rxjava 2, Android architektūros komponentai, Room, BlueConic) ir iOS (Swift, RxSwift, Realm, BlueConic) – „Baltic Amadeus“ komanda užtikrino solidų mobiliosios programėlės funkcionalumą abiejose operacinėse sistemose.    

bite_case_study
mano_bite_baltic_amadeus

Pridėtinė vertė

Su naująja mobiliąja programėle „Bitė“ naudotojai dabar gali lengvai naudotis ir valdyti „Bitė“ paslaugas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę; stebėti einamojo mėnesio GB, MIN ir SMS naudojimą; peržiūrėti ir apmokėti sąskaitas už paskutinius 6 mėnesius; peržiūrėti informaciją apie įsigytą įrangą ar paslaugą; tikrinti savo mokėjimų istoriją ir daugybę papildomų paslaugų.    

Ši mobilioji programėlė ne tik papildė bendrą „Bitė“ klientų patirtį, bet ir suteikė papildomų naudų verslui – turimų klientų lojalumo puoselėjimas, naujų ir aktyvių mobiliosios programėlės naudotojų augimas, suasmenintų pasiūlymų paskatintas pardavimų didinimas ir kt.  

Be to, mobilioji programėlė buvo sėkmingai pristatyta Lietuvos („Mano Bitė“) ir Latvijos („Mana Bite“) rinkose, kuriose bendras aktyvių programėlės naudotojų skaičius pasiekė daugiau nei 100 000. 2023 m. kovo mėn. duomenimis, „Mano Bitė“ ir „Mana Bite“ programėlės yra susilaukusios solidaus 4,5/5 įvertinimo App Store (±8 000 naudotojų) bei  4.3/5 Android platformoje (14 000+ naudotojų). 

Kiti projektai

Rytojus priklauso lyderiams. Siekiate jais būti? SUSISIEKITE >